SOSYAL MEDYA

Şahıslar, şirketler ve markalar sosyal medya aracılığı ile günümüzde hedef kitlesi ile bire bir iletişime geçebiliyor. Hedef kitleye kendilerini sosyal medyayı kullanarak anlatabilenler tanınırlığını artırmanın yanında yeni müşteri edinme hedeflerine kolayca ulaşabiliyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile artan sosyal medya kullanımı muazzam bir Pazar oluştururken, etkin stratejiler işletmesini büyütmek isteyenlere bu pastadan aslan payını alma şansı sunuyor. Crater sosyal medya danışmanlığı bu süreçte etkin stratejileri ile hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi başararak dijital PR çalışmanızı başarı ile yerine getiriyor.

SOSYAL MEDYA NEDEN ÖNEMLİDİR?

Geleneksel medyaya nazaran daha dinamik ve özgür bir platform sunan sosyal medya, marka ve işletmeler için hedef kitle ile anında iletişime geçme şansı tanır. Geleneksel medyada gösterime giren reklam ya da tanıtım için yapılan yorumlara müdahil olma şansı yokken, sosyal medyada durum tam tersidir. Yapılan yorumlara anında müdahil olunarak hedef kitle ile canlı etkileşime geçilebilir. Profesyonel bir sosyal medya ajansı desteği alarak markanızın dijital PR çalışmasını başlattığınızda, sahip olacağınız avantajlara gelin hep birlikte kısaca göz atalım.

Kendinizi Özgürce İfade Edebilirsiniz

Geleneksel medyanın kontrol altında tutuluyor olması, kendinizi ifade etmek için size sınırlandırıyor olabilir. Sosyal medya platformları aracılığı ile kendinizi özgürce ifade edebilirsiniz.

Hedef Kitleniz ile Kolayca Buluşabilirsiniz

Geleneksel yöntemler ile hedef kitlenize sesinizi duyurmak zorlu olabilir. Sosyal medyada önemli gündemleri ve konuları takip ederek yapacağınız paylaşımlar ile görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

İtibarınızı Online Takip Edebilirsiniz

Markanız, hizmetleriniz ya da ürünleriniz haklı/haksız eleştirilerin hedefi haline gelebilir. Sosyal medya aracılığı ile itibarınızı korumak adına anlık müdahalelerde bulunabilirsiniz.

Siz Müşterilerinizi Değil, Onlar Sizi Takip Etsin

Geleneksel yöntemlerin dayattığı potansiyel müşterilerinizi takip etme zorunluluğu sosyal medyada ortadan kalkar. Hedef kitleniz tarafından takibe alınarak yapılan paylaşımlar ile kısa sürede çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.